جدیدترین و پیشرفته ترین سالن مرغداری دنیا با اختراع ما

Poultry Production is Extremely Lucrative Business but Also The Highest Technology + The Highest Management

 
 
 
 
یکشنبه 1 مرداد 1396  5:11 PM
 
کاهش اشتها در مرغ مشکلی بزرگ در صنعت مرغداری
 

کاهش اشتها در مرغ  مشکلی بزرگ  در صنعت مرغداری

       مرغداران  مرتبا به زور به مرغ ها غذامی دهند آنهابا سروصدا مرغها رااز زمین بلند کرده  تا دان بخورند  ، با اینحال مرغ ها اشتهایی به دان خوردن ندارند ودر بعضی از اوقات نیز  مرغداران شاهد اصلا نخوردن دان  یا کور شدن اشتهای مرغ هستند  که اصطلاح دان زدگی را برای مرغ بکار می برند .

       باتمام این تفاسیر مرغداران  در این مواقع در دادن دان به مرغ  بطور طبیعی وبا اشتهای خودش موفق نبوده اند و باید گفت که کاهش  اشتها  یا عدم اشتها در مرغ   از مشکلات اساسی  تمام مرغداری هاست .

چرا باید برای خوردن دان اجبار در کار باشد پس اشتهای طبیعی مرغ کجا رفته است که برای دان خوردن مرغ باید به زور متوسل شد    ، البته مرغداران برای درمان بی اشتهایی  سیر یا پیاز یا ..... را به جیره غذایی مرغ اضافه می کنند  ولی در عمل نتایج چندانی حاصل نمی شود.

    یکی  از بزرگترین  عوامل  بی اشتهایی یا کم اشتهایی در مرغ نداشتن هوای سالم و هوایی با تهویه ایده آل است و کلا اشکال در سیستم محیطی سالن مرغداری است و اگر مدیریت تهویه و هوای سالم  خوب یا ایده آل باشد مسلما چنین مشکل بزرگی به هیچ وجه  وجود نخواهد داشت.

    البته باید متذکر شد که عواملی دیگر نیز می توانند مسبب  بی اشتهایی در مرغ باشند ولی هوا  و....از اهم آنهاست

      هوا از مهم ترین  واصلی ترین عوامل  سلامت و رشد طیور است  و اشتباه در تهویه و هوارسانی  و عدم شکل و فرمت درست آن  باعث شده است تا بسیاری  از مرغداران با عرضه بهترين جيره غذايي از وزن گيري گله خود راضي نیستند واز عمده ترين دلايل اين مشكل نامناسب بودن شرایط محیطی  مرغ  و از جمله هو ا و اکسیژن مي باشد   ، در این صورت اگر  بهترين خوراك را از نظر پروتيين و انرژي در اختيار پرنده قرار دهيد و در مقابل  اكسيژن كافي و تهويه منا سب وجود نداشته باشد و یا ایده آل نباشد  و پرنده در محيطي پر از گازهاي سمي زندگي كند نمي تواند انرژي موجود در خوراك را براي رشد خود استحصال و استخراج كند و منجربه بالارفتن ضريب تبديل و ضررهاي اقتصادي ديگر ميشود.

    تهويه مناسب علاوه بر اينكه در متابوليسم انرژي و سرعت رشد مرغ موثر است ، مي تواند بر سلامت و سيستم ايمني پرنده نيز تاثيرگذار باشد.

    مابراي اولين بار در دنياو با اختراعات جدید خود  اين مشكل(هوا)رامرتفع نموده و اصلي ترين معضل  موجود در مرغداري ها را حل کرده ایم ومرغ در هر سن و وزني و هر تعدادي كه در سالن  باشد در هواي پاك و بدون گاز سمي در بهترين شرايط رشدخواهد کرد ..

    این  اختراعات و ابداعات بزرگی را که مذکور شد با تغییراتی  بنیادی و اساسی درسیستم هوا  و تهویه مرغداری  و دقیقا متناسب و منطبق بافیزیولوژی و روان مرغ و در تطابقی بی نظیر با آن  انجام داده ایم ودر اصل با آنچه را که مرغ می خواهدو لازم دارد  پایه ریزی نموده ایم    در نتیجه  این کار باعث شده تا موفقیت هایی در سرعت رشد و ضریب تبدیل ایجاد نماییم فی المثل در ماه گذشته در یکی از فارم ها در سن 43 روزگی وزن مرغ 3270گرم بوده و ضریب تبدیل آن به رقم ایده آل69/1بالغ گردیده است .

  البته باید گفت که  تفاوت  اساسی طراحی و اجرا و مدیریت سیستم  ما با سیستم های موجود  در ایران و جهان یکی از شاخصه های  طرح خاص ماست  .

 ما مرتبا مشغول نو آوری و اختراعات در صنعت مرغداری می باشیم.

www.poultrytop.com

@poultrytop

تلفن 09121731623  افنخاری

دیدگاه شما       1039
نام و نام خانوادگی*:   
تلفن همراه:
پست الکترونیک*:     
متن پیام*: توجه: متن ارسالی نباید بیش از 900 کاراکتر باشد.
 
  
 
  توجه: پر کردن فیلد های ستاره دار (*) الزامی می باشد.
 
1396/7/13  11:01 PM
توصیه های علمی کاربردی بسیار مهم مدیریت آب در صنعت مرغداری
گاهی اوقات مرغداران به مشکلاتی بزرگ و جدی و حتی لاینحلی برخورد می کنند که عامل اصلی آنها ممکن است مواردی باشند که بسیار پیش پا افتاده و کم اهمیت بنظر برسند و در صورتیکه با دقت و با اهمیت به آنها دقیق شویم راه حل های بسیار ساده و ارزانی را خواهیم یافت که می توانند ما را ازمشکلاتی بزرگ و عدیده برهانند .

مطمئنا مواردی از این دست بسیار هستند و در اینجا ما به بخشی کوچک از مدیریت آب که یکی از مدیریت های بسیار مهم در صنعت مرغداری است و می تواند مشکلاتی اساسی را در این صنعت ایجاد نماید می پردازیم و راه حل آنرا باز گو می کنیم:
ادامه
1396/5/9  12:15 PM
تحولي عظيم در صنعت مرغداري
در دنياي امروز و عصر تكنولوژي كه تمامي صنايع با سرعت نور پيشرفت ميكنند صنعت مرغداري در خواب به سر ميبرد يا گه گاهي با سرعت لاك پشت حركت ميكند.
مرغداران زحمتكش هر دوره وارد ماراتني سخت و نفس گير ميشوند با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم ميكنند در طول دوره هر لحظه منتظر اتفاقي ناخوشايند هستند به جز مشكلات فارم بايد استرس بازار و شرايط اقتصادي را نيز داشته باشند كه بعد از پشت سر گذاشتن اين مارتن نفس گير و پر..................
ادامه
1396/5/6  3:32 PM
بحران های مرغداری و گران تمام شدن قیمت مرغ چرا؟
آیا بحران ها در صنعت مرغداری باید همیشه پابرجا باشد و چرا تمام نمی شود و با توجه به پیشرفت دانش وتکنولوژی ، مرغدارا ن همچنان مشکلاتی اساسی دارند البته باید متذکر شد که این عزیزان برای رفع بحران هایشان همیشه دنبال راهکارهایی هستند و هر کس راهکارهایی را پیشنهاد می کند اما اجرای این راهکار ها تاکنون راه به جایی نبرده است. ادامه
1396/5/1  5:11 PM
کاهش اشتها در مرغ مشکلی بزرگ در صنعت مرغداری
مرغداران مرتبا به زور به مرغ ها غذامی دهند آنهابا سروصدا مرغها رااز زمین بلند کرده تا دان بخورند ، با اینحال مرغ ها اشتهایی به دان خوردن ندارند ودر بعضی از اوقات نیز مرغداران شاهد اصلا نخوردن دان یا کور شدن اشتهای مرغ هستند که اصطلاح دان زدگی را برای مرغ بکار می برند .

باتمام این تفاسیر مرغداران در این مواقع در دادن دان به مرغ بطور طبیعی وبا اشتهای خودش موفق نبوده اند و باید گفت
ادامه
 
 
 
   
1391© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سیماب می باشد.
طراحی و اجرا؛ بانی هاست
صفحه نخست | درباره ما | اخبار و مقالات | نظرات و پیشنهادات | عکس و ویدئو | تماس با ما