جدیدترین و پیشرفته ترین سالن مرغداری دنیا با اختراع ما

Poultry Production is Extremely Lucrative Business but Also The Highest Technology + The Highest Management

 
 
 
 
دوشنبه 3 مهر 1391  5:06 PM
 
بحران های مرغداری و گران تمام شدن قیمت مرغ چرا؟
 

بحران های مرغداری  و گران تمام شدن قیمت مرغ    چرا؟

آیا بحران ها در صنعت مرغداری باید همیشه پابرجا باشد و چرا تمام نمی شود و با توجه به پیشرفت دانش وتکنولوژی  ، مرغدارا ن همچنان مشکلاتی اساسی دارند البته  باید متذکر شد که این عزیزان برای رفع بحران هایشان همیشه دنبال راهکارهایی هستند  و هر کس راهکارهایی را پیشنهاد می کند اما  اجرای این راهکار ها تاکنون راه به جایی نبرده است.

لذا باید دید که اشکال کجاست و چرا همیشه مرغداران حتی در سراسر دنیا با  همیشه بامشکلات عدیده و بحران ها درگیر هستند ؟

حال اگر یک مرغدار سوال کندو  جدا بخواهدکه مشکلاتش  حل شود باید چکار کند ،  باید چه راهکار یا راهکارهایی را به او پیشنهاد کنیم  که بتواند بسیاری یا تمام مشکلاتش را حل نماید  اینطور:

اگر بخواهیم مرغداری ها را  از نظر تکنولوژی مورد  بحث قرار دهیم  و بهترین ها را در بین آنها انتخاب کنیم  مطمئنا  98 درصد مرغداری ها مشابه  هم هستند و تقریبا امتیاز قابل توجهی نسبت به هم ندارند.

مرغداری های موجودبصورتی تیپیکال بوده ودر اصل  از روی هم کپی  شده اند  و چون  سیستم آنها عین هم هستند پس مشکلاتشان نیز مشابه یکدیگرند  .

 مرغداران همیشه اشکالات خود را از همکاران می پرسند  و آنهم از همکارانی که همان اشکال را دارند  و همیشه جوابی گرفته اند که  موثر نبوده  ونخواهد بود.

مرغداران اکثرا فکر می کنند که چون دانخوری و آبخوری را اتوماتیک نمودند  و فلان هیتری گذاشته اند  و ...................... دیگر کاری نیست که نکرده باشند  و اگر کار درست نشده دیگر کاری نیست که انجام دهند و با توجه به اینکه  کلی هزینه نموده اند عملا می بیننم که نتایج آنها با قبل  خیلی متفاوت نشده است  یعنی فقط هزینه کرده اند.

دیگر اینکه  این را هکار ها از لحاظ علمی به اندازه کافی  قدرتمند نبوده و تمرکزنیز برآنها زیاد صورت نگرفته است   وراه های رفع بحران ها درست طی نشده  و  کارهای انجام شده در اصل  بیفاید بوده ودر جهت رفع اشکال نبوده و فقط پز تکنولوژی بوده است.

چرا این راهکار ها  نتوانسته تاثیرات زیادی را بر اشکالات و بحران های مرغداری بگذارد   ؟

جواب اینست   که فقط را هکارها و تغییرات یا اصلاحات در یک رشته یا یا مدیریت در مرغداری انجام گرفته   و یک رشته نمی تواند   راهکارهارا بنحو اساسی و درستی به پایان برساند چون مرغداری  از مدیریت های مختلف و مهم تشکیل شده و  این مدیریت  هاو اصلاح آنها باید بگونه ای انجام شود که مدیریت های دیگر را ملحوظ نموده  و انطباق  راهکار ها  با مدیریت های دیگر باید تنگاتنگ باشد  و فقط در این  صورت می توان به رفع مشکل امید داشت.

مرغداران فکر می کنند که با تغییر یک موردیا یک مدیریت  کل مشکلاتشان حل می شود  و اگر از هر مرغدار بپرسید  می گوید بارها تغییرات داده ولی هیچ نتیجه ای برای او حاصل نشده است بطوریکه مرغدارا ن کاملا نا امیدند و فکر می کنند هیچ راه چاره دیگری نیست و مجبورند بسوزند و بسازند.

برای مثال  همه مرغداران تصور می کنند که  اتوماسیون  علاج قطعی مشکلات در کار است  و همه در عمل دیده اند  که اتوماسیون نتوانسته تاثیر مثبتی در کارشان بگذارد  البته ما اتوماسیون را نفی نمی کنیم ولی اتوماسیون یکی از  مدیریت های مرغداریست که  ما می توانیم فقط در یکی از مدیریت ها ی مرغداری آنرا مطرح کنیم  و نه راهکار اساسی اشکال ها و بحران ها  ، باید اذعان کرد که  اشکال عمده بحران ها و پایین بودن راندمان ها  در سخت افرارهای مرغداری است و در مدیریت های اشتباه  و بخصوص در مدیریت پرورش است.

با توجه به موارد بالا   ضریب تبدیل بالاست  سرعت رشد کم است  و تلفات بالاست و مصرف سوخت بسیار زیاد  و در نتیجه قیمت تمام شده مرغ بالاست و سود ناچیز.

برای تحول بزرگ در مرغداری باید  اول ایرادات  اساسی  و پایه ای را  کشف  و بر آن تمرکز نمود وبدقت طراحی  و بدقت مدیریت  کرد و با توجه به انطباق مدیریت های مختلف دست به اجرا زد.

 اولین کار و بهترین کاری که یک مرغدار با هر سطحی از تکنولوژی می تواند انجام دهد اینست که اول  ایرادات کوچک را بنحو اخسن ازهمان مرغداری خود را  رفع نماید   و بعد به رفع ایرادات بزرگتر دست بزند و ..................................

www.poultrytop.com

@poultrytop

 
1396/7/13  11:01 PM
توصیه های علمی کاربردی بسیار مهم مدیریت آب در صنعت مرغداری
گاهی اوقات مرغداران به مشکلاتی بزرگ و جدی و حتی لاینحلی برخورد می کنند که عامل اصلی آنها ممکن است مواردی باشند که بسیار پیش پا افتاده و کم اهمیت بنظر برسند و در صورتیکه با دقت و با اهمیت به آنها دقیق شویم راه حل های بسیار ساده و ارزانی را خواهیم یافت که می توانند ما را ازمشکلاتی بزرگ و عدیده برهانند .

مطمئنا مواردی از این دست بسیار هستند و در اینجا ما به بخشی کوچک از مدیریت آب که یکی از مدیریت های بسیار مهم در صنعت مرغداری است و می تواند مشکلاتی اساسی را در این صنعت ایجاد نماید می پردازیم و راه حل آنرا باز گو می کنیم:
ادامه
1396/5/9  12:15 PM
تحولي عظيم در صنعت مرغداري
در دنياي امروز و عصر تكنولوژي كه تمامي صنايع با سرعت نور پيشرفت ميكنند صنعت مرغداري در خواب به سر ميبرد يا گه گاهي با سرعت لاك پشت حركت ميكند.
مرغداران زحمتكش هر دوره وارد ماراتني سخت و نفس گير ميشوند با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم ميكنند در طول دوره هر لحظه منتظر اتفاقي ناخوشايند هستند به جز مشكلات فارم بايد استرس بازار و شرايط اقتصادي را نيز داشته باشند كه بعد از پشت سر گذاشتن اين مارتن نفس گير و پر..................
ادامه
1396/5/6  3:32 PM
بحران های مرغداری و گران تمام شدن قیمت مرغ چرا؟
آیا بحران ها در صنعت مرغداری باید همیشه پابرجا باشد و چرا تمام نمی شود و با توجه به پیشرفت دانش وتکنولوژی ، مرغدارا ن همچنان مشکلاتی اساسی دارند البته باید متذکر شد که این عزیزان برای رفع بحران هایشان همیشه دنبال راهکارهایی هستند و هر کس راهکارهایی را پیشنهاد می کند اما اجرای این راهکار ها تاکنون راه به جایی نبرده است. ادامه
1396/5/1  5:11 PM
کاهش اشتها در مرغ مشکلی بزرگ در صنعت مرغداری
مرغداران مرتبا به زور به مرغ ها غذامی دهند آنهابا سروصدا مرغها رااز زمین بلند کرده تا دان بخورند ، با اینحال مرغ ها اشتهایی به دان خوردن ندارند ودر بعضی از اوقات نیز مرغداران شاهد اصلا نخوردن دان یا کور شدن اشتهای مرغ هستند که اصطلاح دان زدگی را برای مرغ بکار می برند .

باتمام این تفاسیر مرغداران در این مواقع در دادن دان به مرغ بطور طبیعی وبا اشتهای خودش موفق نبوده اند و باید گفت
ادامه
 
 
 
   
1391© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سیماب می باشد.
طراحی و اجرا؛ بانی هاست
صفحه نخست | درباره ما | اخبار و مقالات | نظرات و پیشنهادات | عکس و ویدئو | تماس با ما